G-STRINX

G-Strinx vstúpili na hudobnú scénu v septembri 2004 ako dievčenské husľové trio. Postupným rozširovaním interpretačných schopností sa huslistky G-Strinx vypracovali na inštrumentálno-vokálnu skupinu troch dievčat, známych predovšetkým virtuóznou hrou na elektrofonické husle ale aj spevom a tancom. V súčasnosti účinkujú v zložení Aneta Lednická, Daniela Tomášová a Lucia Klinovská.  Temperament, výnimočné a mnohostranné nadanie týchto mladých interprétok, ambicióznosť a schopnosť tvrdo na sebe pracovať – to všetko ich predurčuje k úspešnej dráhe na hudobnej scéne.

Od prvého momentu účinkovania sa im podarilo vzbudiť živý záujem v oblasti hudobného show-biznisu a to nielen na Slovensku. Dôkazom ich popularity ale i kvalít je nesporne fakt, že majú dnes "na konte" už viac ako 800 vystúpení a koncertov. Okrem Slovenska sa predstavili publiku v Českej republike, v Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, v Slovinsku, v Taliansku, Švajčiarsku, v Nemecku, Veľkej Británii, v Egyptskej Káhire, v Španielsku či v ďalekej Indii, kde odohrali 11 koncertov v najvýznamnejších mestách tejto krajiny. V septembri 2007 sa predstavili spolu so skupinou Elán na pódiu najslávnejšej koncertnej sály na svete – Carnegie Hall v New Yorku. Tam mali možnosť obecenstvu ukázať nielen umenie hry na husle, ale aj svoje spevácke kvality. So skupinou Elán absolvovali v máji – novembri 2008 tiež veľké česko-slovenské turné.

G-Strinx je PRVÝM telesom svojho druhu na svete, ktoré vo svojich vystúpeniach ponúklo plnokrvnú show hry na husliach, tanca a spevu súčasne. Tento fakt prispel nemalou mierou k tomu, že sa G-Strinx, ako jedným z mála slovenských interpretov, podarilo hneď svoj prvý album nahrávať v špičkových belgických štúdiách /Globe Studio, JET Studios Brussel/. Album - naspievaný v anglickom jazyku - bol vydaný spoločnosťou HArt Pro v novembri 2008 pod názvom ANGELDUST. Repertoár G-Strinx sa teda skladá v prvom rade zo skladieb, ktoré vytvorili spolu s tímom slovenských, belgických, holandských a britských skladateľov, textárov a aranžérov, ako aj skladieb klasickej hudby upravených v rockovom a popovom štýle. G-Strinx ich interpretujú na elektrofonických husliach s choreografiou a spevom.

V máji 2009 natočili v spolupráci s režisérom Karlom Březinom a producentom Ctiborom Poubom v kaštieli v Dolní Lukavici pri Plzni ich prvý videoklip ku skladbe ANGELDUST . Nakrúcalo sa legendárnou HD kamerou Panavision Genesis. Touto kamerou nakrúcal napr. Singer film Superman, Mel Gibson film Apocalypto.

V súčasnosti majú G-Strinx už na konte svoj druhý samostatný album – DO TROJKY (2011), ktorý vznikol v spolupráci so slovenským hudobným producentom Tomim Popovičom a na ktorom spolupracovalo viacero osobností slovenskej hudobnej scény (Tina, R. Papp, I. Baar...)
Dievčatá stále pracujú na vlastnom programe plnom hudby, tanca a spevu.
Veríme, že možno súhlasiť s názorom, ktorý vyslovilo viacero osobností európskej hudobnej scény. A síce, že G-Strinx predstavujú jeden z tých slovenských projektov, ktoré majú obrovský potenciál presadiť sa na medzinárodnej hudobnej scéne – aj vďaka prezentácii slovenských národných hudobných prvkov originálne využitých v repertoári skupiny.

 

V súčasnosti G-Strinx začínajú pracujú na vlastnom celovečernom programe plnom hudby, tanca, spevu a špeciálnych efektov. Pripravujú tiež nový repertoár, naspievaný tentokrát v slovenskom aj anglickom jazyku.
Veríme, že možno súhlasiť s názorom, ktorý vyslovilo viacero osobností európskej hudobnej scény. A síce, že G-Strinx predstavujú jeden z tých slovenských projektov, ktoré majú obrovský potenciál presadiť sa na medzinárodnej hudobnej scéne – aj vďaka prezentácii slovenských národných hudobných prvkov originálne využitých v repertoári skupiny.

Copyright © 2010 HArt Pro, s.r.o. Grafický design Creatura Agency & R. Maršálek.
Obsah tejto www stránky je chránený autorským právom. Akékoľvek šírenie obsahu stránky(textu, obrázkov, hudby, videa) mimo domény www.gstrinx.sk je možné výhradne po obdržaní súhlasu.